Aquasis Evsel Reverse Osmosis Sistemleri
aplus asmall areset


Aquasis Evsel Reverse Osmosis Sistemleri

Kaliteli ve Ekonomik İçme Suyu

Estetik Dizayn

Montaj ve Bakım Kolaylığı

Pratik Kullanım

Tezgah altı ve Tezgah üstü Model Seçenekleri

Yedek Parça Temin Kolaylığı

Kolay Filtre Değişimi

Etkin ve Profesyonel Servis

Osmos Nedir?

Doğada, topraktaki suyun bitkilerin kök hücreleri tarafından emilmesidir.

Reverse Osmosis (Ters Osmos) Nedir?

Doğadaki osmos olayından esinlenerek ters yönde basınç uygulamasıyla suyun saflaştırılmasıdır.

Neden Reverse Osmosis (Ters Osmos) Su Arıtma Sistemi?

Kaliteli ve ekonomik içme suyunu ev ve iş yerlerinde üretecek, bu suyu ; içme , yemek pişirme, sebze ve meye yıkama, çay, kahve, bebek maması yapma, çiçek yetiştirme, ütü, akvaryum suyu olarak güvenle kullanabileceksiniz. Genellikle ev ve iş yerlerinde kullanılan damacana suların maliyeti, kapladığı yer, zamansız bitme sıkıntısı, damacanaların yeterli temizlenmediğinden emin olmamak gibi bir çok önemli faktör göz önüne alındığında AQUASİS REVERSE OSMOSİS sisteminin daha avantajlı olduğunu göreceksiniz.

Reverse Osmosis ile İçme Suyu Nasıl Elde edilir?

Ön filtre ile suda mevcut tortu ve partiküller 5µ seviyesine kadar filtre edilir.
Aktif karbon filtre kartuşu ile klor ve organik maddeler adsorbe edilir. Koku, renk ve tat iyileştirilir. Membran klorun yıpratıcı etkilerinden korunur.
İkinci tortu filtresi ile sudaki bakiye tortu 1µ mertebesinde filtre dilir.
Membran ile istenmeyen iyonlar sudan uzaklaştırılır. %99 oranında bateri ve mikro organizma arıtımı yapılır. Rezerv tankından gelen su musluğa verilmeden önce tekrar karbon filtreden geçirilerek tat ve kokusu mükemmelleştirilir ve içime hazır hale getirilir.
Evsel tip reverse osmosis sistemlerinde kullanıcının rahatlığı düşünülerek sistem tam otomatik olarak dizayn edilmiştir. Açıkta depolanan sularda bakteri oluşacağından atmosfere kapalı, dünya gıda normlarına uygun basınçlı rezerv tankından , mutfak tezgahınızın estetiğini tamamlayacak şık zarif krom kaplı musluğuna varıncaya kadar tüm aksesuarlar titizlikle seçilmiştir.
RO arıtım sisteminin her türlü koşulda mükemmel çalışması için giriş basınç sensörü, düşük basınçlarda dahi stabil çalışmayı sağlamak için pompası, rezerv tankı dolduğunda sistemi kapatan seviye sensörü, elektrik kesildiğinde sistemi koruyan selenoid vanası mevcuttur.
Sistemin uzun ömürlü çalışabilmesini sağlamak ve membran ömrünü uzatmak için autoflush (sistemde oluşabilecek tıkanmaları geciktirici otomatik yıkama selenoidi) ve çalışma basıncını gösteren paslanmaz gövdeli gliserinli manometre gibi emsallerinde opsiyonel olan pek çok aksesuar standart olarak kullanılmıştır.