Mekanik Filtreler
aplus asmall areset


AQUASİS MEKANİK FİLTRELER

Aquasis Separatör Filtre sistemleri özgül ağırlığı sudan fazla olan katı maddelerin (kum) ve partiküllerin santrifüj kuvveti etkisi ile sudan ayrıştırılması amacı ile kullanılmaktadır. Separatör Filtre sistemleri özgül ağırlığı sudan fazla olan katı maddelerin ve partiküllerin santrifüj kuvveti etkisi ile sudan uzaklaştırılması prensibine göre çalışır. Su, giriş bölmesine teğet olarak girerken oluşan santrifüj etkisi nedeni ile sudan ağır olan partiküller, cihaz çeperlerine doğru savrulur ve spiral hareketlerle toplama bölgesine doğru inerler. Filtrenin alt haznesinde toplanan partiküller periyodik veya sürekli olarak manuel veya otomatik olarak boşaltılır. Partiküllerden ayrılmış olan su, separatörün ortasındaki girdap vasıtası ile yukarı doğru çekilir ve çıkış hattına geçer.

Separatör Filtrelerin Özellikleri

Separatör Filtreler kesintisiz 24 saat çalışabilme özelliğine sahiptir.

70 mikrona kadar tüm partikülleri tutar.

Yüksek kapasite aralıklarında çalışabilir

Otomatik olarak kendini temizleme özelliğine sahiptir.

Temizlik esnasında suyun kesilmesi gerekmez.

Yedek parça istemez, içinde hareketli parça yoktur.

Bakımı sadece katı maddelerin toplandığı hazneyi temizlemekten ibarettir.

Basınç kaybı sabittir, yüksek kapasitelerde bile debide değişim olmaz.

İçinde filtre elemanı olmadığı için tıkanma riski yoktur.

AQUASIS Separator Filter Systems works according to principal of sending away from water  hard items and particles which have higher specific gravity than water, by centrifuge power. Water, due to centrifuge effect that happens when entering target to entrance area, particles that are higher than water bluster towards device membrane go downward to collection area with spiral movements. Particles collected at bottom reservoir of filter are evacuated periodically or continuously manual or automatic. Water that is separated from particles, by means of whirlpool at middle of separator is pulled upward and pass to exit line.

AQUASİS PASLANMAZ ÇELİK TORBA FİLTELER

Aquasis Paslanmaz Çelik Torba Filtre sistemleri filtre gövdesi ve torba filtrelerden oluşmaktadır. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan torba filtreye yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri paslanmaz çelik malzemelerden imal edilmektedir. İçeriden dışarıya olan sıvı akışı ile tüm partikül ve pislikler torba filtrenin içerisinde kalmaktadır. Torba filtre kirlendiği zaman yıkanabilir özelliktedir.